Films Agenda Specials International Informatie Locaties
NL
EN
Bekijk de trailer

Miroirs No. 3

Nadat ze ongedeerd uit een ernstig verkeersongeluk is gekomen, wordt de Laura liefdevol opgevangen door Betty en haar gezin. Maar er klopt iets niet. Met Paula Beer.
Tickets bestellen

Deze voorstelling maakt deel uit van Rialto Filmclub met als gastspreker deze maand Ernst-Jan Pfauth.

Miroirs No. 3

Laura uit Berlijn maakt met haar vriendje een autotripje naar het platteland, maar het gaat helemaal mis als ze een ernstig ongeluk krijgen, waarbij haar vriendje omkomt. Laura is wonderlijk genoeg ongedeerd, maar wel in shock. Ze wordt opgevangen door Betty, die het allemaal zag gebeuren. Betty woont met haar man en zoon in een mooi landhuis, niet ver van de plek van het ongeluk. Daar wordt Laura liefdevol en zorgzaam in huis genomen en dat bevalt haar zo goed dat ze zich helemaal overgeeft aan het warme gezinsleven van Betty. Na verloop van tijd merkt Laura echter dat er iets niet klopt. Van wie zijn bijvoorbeeld de kleren geweest die ze mag dragen?

In dit intieme, mysterieuze verhaal over wanhoop, verlies en liefde wordt Laura vertolkt door Paula Beer, de muze van regisseur Christian Petzold. De filmtitel verwijst naar de impressionistische pianosuite Miroirs van Maurice Ravel. Het derde deel, Une barque sur l'océan, verklankt de tocht van een klein bootje over de golven van de oceaan.

Trouw

Miroirs No. 3 (…) zou je misschien het best kunnen ondergaan als een sprookje waarin zorgvuldig ingrediënten uit dromen en spookverhalen zijn geweven.

NRC

Mirroirs is een elegant bouwwerk, zonder bombast, maar met melancholieke mysteries en ideeën die als een kettingrammelend spook door de gangen dwalen.