In de loop van de filmgeschiedenis zijn er talloze prachtige films gemaakt, maar helaas zijn veel van die films nooit meer te zien. Vaak om de doodeenvoudige reden dat er geen fatsoenlijke kopieën meer van bestaan. En dat is doodzonde, vond ook Martin Scorsese, de Amerikaanse regisseur die meesterwerken als Taxi Driver, Raging Bull en The Wolf of Wall Street op zijn naam heeft staan.
Om al die schitterende klassiekers aan de vergetelheid te ontrukken, begon hij in 2007 met het World Cinema Project – een project dat het restaureren en conserveren van juist die films tot doel had, met name films uit Afrika, Azië, Oost-Europa, Midden- en Zuid-Amerika, en het Midden-Oosten. Eenmaal gerestaureerd kon zo'n film opnieuw in de filmtheaters uitgebracht worden. Op het moment van schrijven heeft het project 65 films van de ondergang gered.
Rialto onderschrijft volledig het bijzondere en waardevolle karakter van dit project en daarom presenteerde het in december 2023 Eight Treasures Unveiled, een programma met acht pareltjes die dankzij het World Cinema Project weer te zien zijn. Inmiddels zijn we ruim een jaar verder, en is het tijd om nog meer van dat al dat moois te brengen. Onder de titel Another Eight Treasures Unveiled presenteert Rialto vanaf 21 februari opnieuw acht klassiekers uit de catalogus van het World Cinema Project; te zien in Rialto De Pijp en in Rialto VU.