Films Agenda Specials International Informatie Locaties
NL
EN
Bekijk de trailer

Bugonia

Teddy en zijn neef Don ontvoeren de belangrijke zakenvrouw Michelle Fuller, omdat zij een kwaadwillende alien zou zijn. Zwarte komedie met Emma Stone en Jesse Plemons.
Tickets bestellen

Deze voorstelling maakt deel uit van Rialto Filmclub met als gastspreker deze maand Ernst-Jan Pfauth.

Bugonia

Buitenaardse wezens, afkomstig van het Andromedastelsel, zijn naar de aarde gekomen met maar één doel: het vernietigen van alle bijen om zo de mensheid uit te roeien. Na eindeloos online onderzoek is pakketscanner en imker Teddy hiervan overtuigd geraakt. Hij weet ook zeker dat Michelle Fuller, de CEO van een groot internationaal farmaceutisch bedrijf, zo'n alien is. Maar Teddy is niet van plan dat allemaal te laten gebeuren en bedenkt, samen met zijn neef Don een waanzinnig plan: ze willen Fuller ontvoeren om haar te dwingen contact op te nemen met haar moederplaneet. Het plan lukt, maar Fuller, kaalgeschoren en vastgebonden, laat zich echter niet intimideren door de alienjagers.

In deze pikzwarte komedie, een remake van het Zuid-Koreaanse Save the Green Planet! van Jang Joon-hwan uit 2003, werkt de Griekse regisseur Yorgos Lanthimos opnieuw met zijn favoriete actrice: Emma Stone. Na The Favourite, Poor Things en Kinds of Kindness is dit hun vierde gezamenlijke project. Ook met Jesse Plemons, Aidan Delbis en Alicia Silverstone.

NRC

... macaber, zwart-komisch, vervreemdend en erg opwindend

VPRO Cinema

Slim, onvoorspelbaar, en visueel weer indrukwekkend...